"blogowisko".... :-)
komentuj w księdze gości lub pisz e-mail

30 IV 2012 r.
Będę tutaj...

Mając w pamięci osobę naszego niezapomnianego Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, pragniemy uczcić I rocznicę Jego beatyfikacji, która przypada 1 maja 2012 r. Z tej okazji, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, odbędą się ogólnopolskie obchody dnia włączenia naszego wielkiego Rodaka w poczet błogosławionych.

1 maja spotkamy się w Sanktuarium, w którym znajduje się najcenniejsza relikwia Jana Pawła II - Jego krew, podczas uroczystej Mszy św. polowej o godz. 11.00 pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

Tego dnia odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy, w której wezmą udział m.in. przedstawiciele Związków Zawodowych. Będzie ona formą dziękczynienia za osobę bł. Jana Pawła II - papieża w szczególny sposób związanego ze środowiskiem robotniczym, który w okresie swojego pobytu w Krakowie pracował m.in. w kamieniołomie na Zakrzówku i fabryce sodowej Solvay.

O godz. 18 zapraszamy na ewangelizacyjny koncert dziękczynny na placu Jana Pawła II przed budynkami Centrum "Nie lękajcie się!". Wystąpią zespoły: "Kanaan". Kuba Kornacki, Cezary Paciorek, Maciej Afanasjew i inni, Paweł Bębenek z Przyjaciółmi oraz Maria Krawczyk z zespołem "Małe Ważne Sprawy".

W ramach obchodów I rocznicy beatyfikacji Ojca Świętego, 2 i 3 maja w Sanktuarium bł. Jana Pawła II sprawowane będą Msze św. o godz. 8, 10, 12, 17, po których odprawione zostanie nabożeństwo próśb i podziękowań do bł. Jana Pawła II.

- Mamy nadzieję, że rocznica włączenia polskiego Papieża w poczet błogosławionych stanie się wielkim świętem całej naszej Ojczyzny. Zapraszamy pielgrzymów oraz wszystkie parafie i wspólnoty, aby zjednoczyły się na modlitwie w miejscu szczególnie poświęconym Janowi Pawłowi II - krakowskim Centrum "Nie lękajcie się!" – zachęca kustosz Sanktuarium ks. Jan Kabziński.

Więcej informacji na stronie.... (kliknij tutaj)



27 IV 2012 r.
Wracam w "stodole".

To taki szczególny sposób podróżowania :-) Człowiek płaci i potrafi zrobić po drodze kilka jeszcze spraw: zestawienie w spółce, poczyta zaległą lekturę duchową i ku ogólnemu zdziwieniu pomodli się w łączności z całym Kościołem.

Co przede mną? Jutro czas w podróży, ale tak, że rano człek wyjedzie i na wieczór wróci. W niedzielę posługa dla środowiska gastronomicznego. Gdzie i kiedy? Mariacki w Krakowie, godz. 10.00 a potem Restauracja Eureka.



26 IV 2012 r.
Filip i Etiop.

scena: ławka, na niej Pismo Św., najlepiej duże, żeby było widoczne;
- wchodzi Gość, wygląd buissnesmen'a, spokojnym krokiem człowieka, który ma chwilę czasu do pociągu, podchodzi, siada na ławce, spogląda na zegarek. Po chwili wyciąga dużą, codzienną gazetę, rozkłada, zaczyna czytać.
- po chwili jego wzrok pada na Pismo św. Odkłada gazetę, bierze do ręki Biblię, ogląda jak zwykłą rzecz, otwiera na "chybił - trafił", zaczyna czytać. W tym czasie ukryty ktoś odczytuje do mikrofonu Dz 8,26-38. Dla podkreślenia wyrazistości akcji mogą: Gość i czytający, umówić się, że w danej chwili przerywa się czytanie, Gość unosi głowę, sugeruje, że coś zainteresowało go. Daje oznaki, że tekst jest dla niego mało zrozumiały, a na pewno nie święty.

- podchodzi Chłopak, wygląd V/VI klasa; siada na przeciwległym końcu ławki, wyciąga małe kolorowe czasopismo młodzieżowe, przerzuca, spogląda raz po raz na Gościa.

CH - Ciekawe?

G - (ze spokojem) Słucham?

CH - Pytam tylko, czy ciekawe?

G - Ciekawe - co?

CH - Książka, którą pan czyta. Gruba jest taka, chyba bardzo mądra, pewnie dla dorosłych?

G - (z powątpiewaniem, trochę zaskoczony) Cóż... hm... widzisz, ... taka sobie.

CH - (trochę niedowierzając) Taka sobie - i pan to czyta?

G - (jakby tłumacząc się) To nie jest moja książka. Leżała sobie tu na ławce, pewnie ktoś ją zostawił. Chciałem tylko zerknąć do niej. Są to chyba... (spogląda na tekst, zastanawia się)... jakieś wspomnienia, pamiętniki... albo opowiadania dla dzieci... sam nie wiem.

CH - A obrazki są?

G - Nie zauważyłem.

Całość materiału znajdziesz: kliknij tutaj....

A dla żyjących w małżeństwi, czy też do niego się przygotowujących polecam do zobaczenia...(1:53:26)

Nie zapomnij podzielić się emocjami i tym, co zrodzi się w Twoim sercu. Proszę o kontakt :-) .





24 IV 2012 r.
Cuda na patyku.

Najważniejsze jest, żeby rodzice pozwolili swoim pociechom pójść na całość.

W trzech wsiach leżących w powiecie rawskim - w Boguszycach, Kurzeszynie i Pukaninie - z powodzeniem funkcjonują tzw. grupy zabawowe. Powstały dzięki współpracy gminy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego. Obecny projekt jest powrotem do spotkań, które sprawdziły się dwa lata temu. Zajęcia w formie warsztatów prowadzone są dla rodziców i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Podczas trzech godzin rodzice uczą się nowych form zabawy ze swoimi pociechami. Pomysł zaczerpnięty został z krajów anglosaskich. Grupy zabawowe, tworzone przez rodziców przy wsparciu pedagogów, umożliwiają dzieciom dostęp do edukacji przedszkolnej wszędzie tam, gdzie nie ma przedszkoli lub jest ich zbyt mało.

Całość artykułu znajdziesz tutaj...

Nastrojowa nuta...

Czasami musisz iść,
By potem zacząć biec,
Czasami musisz poczuć wiatr,
by obudzić się
Ale częściej musisz śnić,
Wierzyć w to co masz,
Zobacz ile jasnych gwiazd,
chce dla Ciebie żyć,
dla Ciebie śnić...





23 IV 2012 r.
Papiery i zaległości do odrobienia w Warszawie.

To będzie od jutra. Dziś kolejna i mam nadzieję ostania drastyczna wizyta u stomatologa. Potem to już tylko gojenie i przymiarki :-)

Podesłano i wydaje się być warte przeczytania:



Błogosławiony Jan Paweł II posiadał niezwykły dar rozumienia Pisma Świętego. Każdego dnia rozważał teksty biblijne, modlił się nimi. Wiedzy tej nie pozostawił dla siebie, chętnie dzielił się z nią wiernymi. Każdy z papieskich dokumentów wynika z głębokiego obcowania ze Słowem Bożym, szczególnie odnosi się to katechez wygłaszanych podczas audiencji generalnych oraz do homilii mszalnych.

Objaśniając słowa Pisma Świętego Papież wiele uwagi poświęcał księgą Starego Testamentu. Teksty te są świadectwem zbawczego zamysłu Boga dotyczącego całej ludzkości a realizowanego poprzez naród wybrany przez Boga? Izrael, wiele z nich to zapowiedzi pełni zbawienia dokonującej się przez Mesjasza? Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Stary Testament był dla Jana Pawła II wielkim skarbcem Bożej mądrości dotyczącej życia ludzkiego i niezmierzonym skarbcem modlitw.

Duchowy komentarz do Starego Testamentu jest zbiorem najczęściej i najobficiej objaśnianych tekstów należą do nich następujące księgi: Rodzaju, Wyjścia, Psalmów, Mądrości, Izajasza, Jeremiasza.


A i coś z klasyki do posłuchania...





20 IV 2012 r.
Duchowo w Warszawie.

Z całą energią, aby tam być... Nie mogę fizycznie, będę z darem modlitwy. I pooglądam dzięki transmisji. Aby była wolność słowa.

Dla tych, co nie mogą oglądać w realu odsyłam do konta tutaj.

Bo to jest szczególny znak czasu, który trzeba odczytać, od którego nie można uciekać.







14 IV 2012 r.
Posługa miłosierdzia.

Najbliższe dwa dni intensywna posługa Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Każdy kapłan, jeśli tylko chce, znajdzie penitentów. Postaram się służyć: po polsku, angielsku i także po słowacku.

Oby wystarczyło sił i zdrowia.

Po ostatniej wizycie u stomatologa :-) liczę szwy i planuję wydatki na załatanie "przeciągów". Sugerowano 3 implanty, a potem na nich mosty. Oj drogo. Pozostaje opcja ze szkieletówką, a tutaj: można kupić sobie małego fiata lub mercedesa. No i coś po środku też się znajdzie. To wszystko jednak, gdy stan zapalny kości się zakończy i po wszystkich koniecznych sprzątaniach wszystko się zagoi...

Oj "stary szczerbaty dziadku..."





11 IV 2012 r.
W Krakowie.

Dobry czas, aby odpocząć i nadrobić zaległości. Okazja także, by pomóc w Bazylice Bożego Miłosierdzia.



Bezmiar łask czeka na każdego z nas...





8 IV 2012 r.
Zmartwychwstał Pan i żyje dziś.

Dzięki składajmy Mu, bo wielka jest jego łaska.
Z grobu powstał dziś Pan, a noc jest pełna blasku.
Chcę dziękować Mu i chcę Go dziś błogosławić.
Jezus, mój Pan i Bóg, On przyszedł aby nas zbawić.

Lepiej się uciec do Pana, niż zaufać książętom.
Pan, moja moc i pieśń, podtrzymał gdy mnie popchnięto.
Już nie będę się bał – cóż może zrobić mi śmierć?
Nie, nie lękam się i śpiewam chwały pieśń.

Odrzucony Pan stał się kamieniem węgielnym.
Pan wysłuchał mnie, On jest zbawieniem mym.
Cudem staje się noc, gdy w dzień jest przemieniona.
Tańczmy dla niego dziś, prawica Pańska wzniesiona.





7 IV 2012 r.
Wielka cisza w oczekiwaniu...

Modlitwa z Jutrzni...

Ze szczerą pobożnością uwielbiajmy naszego Odkupiciela, który za nas został umęczony i pogrzebany, aby powstać z martwych. Zanośmy do Niego pokorne błagania:
Panie, zmiłuj się nad nami.

Chryste, nasz Zbawicielu, Ty zechciałeś, aby Twoja bolejąca Matka stała pod krzyżem i przeżywała Twe złożenie do grobu,
- daj, abyśmy w naszych cierpieniach byli uczestnikami Twojej męki.
Panie, zmiłuj się nad nami.

Chryste, nasz Panie, Ty jak ziarno wrzucone w ziemię przyniosłeś nam owoc życia Bożego,
- spraw, abyśmy umierali dla grzechu, a żyli dla Boga.
Panie, zmiłuj się nad nami.

Chryste, nasz Pasterzu, Ty spoczywając w grobie pozostałeś ukryty dla wszystkich,
- naucz nas miłować nasze życie ukryte z Tobą w Ojcu.
Panie, zmiłuj się nad nami.

Chryste, nowy Adamie, Ty zstąpiłeś do krainy umarłych, aby uwolnić z więzienia śmierci sprawiedliwych, którzy od początku świata byli tam zatrzymani,
- spraw, aby wszyscy, którzy leżą w grobie grzechów, usłyszeli Twój głos i powstali do życia.
Panie, zmiłuj się nad nami.

Chryste, Synu Boga żywego, przez chrzest święty zostaliśmy pogrzebani razem z Tobą,
- pomóż nam upodobnić się do Ciebie w zmartwychwstaniu i postępować w nowości życia.
Panie, zmiłuj się nad nami.



6 IV 2012 r.
Oto drzewo krzyża, na którym zawiło Zbawienie świata.



l. ZA KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY
Módlmy się, najmilsi, za święty Kościół Boży, niech nasz Bóg i Pan obdarzy go pokojem i jednością i strzeże go na całej ziemi, a nam pozwoli wieść życie ciche i spokojne na chwałę Boga Ojca wszechmogącego.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty w Chrystusie objawiłeś swoją chwałę wszystkim narodom, strzeż dzieła Twego miłosierdzia, * aby Twój Kościół, rozszerzony na cały świat, trwał z niewzruszoną wiarą w wyznawaniu Twojego imienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

2. ZA PAPIEŻA
Módlmy się za naszego papieża N., niech nasz Bój Pan, który go wybrał do wykonywania władzy biskupiej, zachowa go w zdrowiu i bezpieczeństwie dla swojego Kościoła świętego, aby rządził świętym ludem Bożym.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Twoja mądrość wszystkim kieruje, wejrzyj łaskawie na nasze prośby i w swojej dobroci racz zachować wybranego dla nas papieża, * aby lud chrześcijański, który od Ciebie otrzymuje przewodników, pod zwierzchnictwem najwyższego pasterza wzrastał w zasługach swej wiary. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

3. ZA WSZYSTKIE STANY KOŚCIOŁA
Módlmy się za naszego biskupa N., za wszystkich biskupów, kapłanów, diakonów, za wszystkich, którzy służą Kościołowi i za cały lud wierny.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Twój Duch uświęca całą społeczność Kościoła i nią rządzi, wysłuchaj nasze pokorne prośby za wszystkie stany Kościoła, * aby dzięki Twojej łasce wszyscy wiernie służyli. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

4. ZA KATECHUMENÓW
Módlmy się za katechumenów, niech nasz Bóg i Pan otworzy wnętrza ich serc i bramy swojego miłosierdzia, aby otrzymawszy w kąpieli odrodzenia odpuszczenie wszystkich grzechów, złączyli się z nami w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty nieustannie ubogacasz swój Kościół nowym potomstwem; pomnóż wiarę i zrozumienie u katechumenów, * aby odrodzeni w wodzie chrztu świętego, zostali zaliczeni do grona Twoich przybranych dzieci. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

5. O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
Módlmy się za wszystkich braci wierzących w Chrystusa: niech nasz Bóg i Pan sprawi, aby dążyli do prawdy, niech ich zgromadzi i zachowa w swoim jednym Kościele.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty gromadzisz rozproszonych, a zgromadzonych zachowujesz w jedności, wejrzyj łaskawie na wyznawców Twojego Syna, * i spraw, niech wszyscy, których uświęcił jeden chrzest, złączą się w prawdziwej wierze i bratniej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

6. ZA ŻYDÓW
Módlmy się za Żydów, do których przodków Pan Bóg przemawiał, aby pomógł im wzrastać w miłości ku Niemu i w wierności Jego przymierzu.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś swoje obietnice Abrahamowi i jego potomkom; wysłuchaj łaskawie prośby swojego Kościoła, * aby lud, który niegdyś był narodem wybranym, mógł osiągnąć pełnię odkupienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

7. ZA NIEWIERZĄCYCH W CHRYSTUSA
Módlmy się za tych, którzy nie wierzą w Chrystusa, aby i oni napełnieni światłem Ducha Świętego, mogli wkroczyć na drogę zbawienia.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, spraw, aby niewierzący w Chrystusa, postępując zgodnie z sumieniem znaleźli; i abyśmy przez wzrost we wzajemnej miłości oraz pełniejszy udział w tajemnicy Twego życia, * stali się w świecie doskonalszymi świadkami Twojej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

8. ZA NIEWIERZĄCYCH W BOGA
Módlmy się za wszystkich, którzy nie uznają Boga, aby w szczerości serca postępowali za tym, co słuszne, i tak mogli odnaleźć samego Boga.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty stworzyłeś wszystkich ludzi, aby zawsze Ciebie szukali, a znajdując Cię, doznali pokoju; spraw łaskawie, aby wszyscy, mimo przeszkód i niebezpieczeństw, dostrzegali znaki Twojej dobroci oraz świadectwo dobrych czynów tych ludzi, którzy w Ciebie wierzą * i z radością wyznali wiarę w Ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Ojca wszystkich ludzi. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

9. ZA RZĄDZĄCYCH PAŃSTWAMI
Módlmy się za wszystkich rządzących państwami: niech nasz Bóg i Pan kieruje ich umysłami i sercami według swojej woli, abyśmy wszyscy żyli w prawdziwej wolności i pokoju.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, w Twoim ręku są ludzkie serca i od Ciebie pochodzą prawa wszystkich ludów; wejrzyj łaskawie na tych, którzy nami rządzą, * aby na całym świecie panował trwały pokój i pomyślność narodów, a religia cieszyła się wolnością. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.

10. ZA STRAPIONYCH I CIERPIĄCYCH
Módlmy się, najmilsi, do Boga Ojca wszechmogącego, aby oczyścił świat z wszelkich błędów, odwrócił od nas choroby, głód oddalił, otworzył więzienia, rozerwał kajdany, raczył dać bezpieczeństwo i szczęśliwy powrót podróżującym, zdrowie chorym, a umierających obdarzył zbawieniem.

Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan śpiewa:
Wszechmogący, wieczny Boże, pociecho strapionych i mocy cierpiących, usłysz prośby tych, którzy w jakimkolwiek utrapieniu wołają do Ciebie, * aby wszyscy mogli się radować, że doznali w swoich potrzebach Twego miłosierdzia. Przez Chrystusa, Pana naszego.
w. Amen.





5 IV 2012 r.
Posługa w Domu Matki w Dębowcu.

Na miarę sił i ludzkich możliwości, z posługą sakramentalną, tak jak mawiają starsi współbracia: "tu się przyjeżdża przede wszystkim z UCHEM, a do brzucha też coś dadzą". Trzeba dużo cierpliwości i wysiłku, aby pomóc stanąć w prawdzie.

Módlmy się o świętość życia dla kapłanów...

Drodzy bracia Kapłani, módlmy się za siebie nawzajem, aby słabości i trudności, z jakimi się zmagamy, nie osłabiały w nas radości powołania i nie pomniejszały entuzjazmu, z jakim powinniśmy pełnić naszą misję i służbę. Liczy na nas ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan. Liczy na nas wspólnota Kościoła, w której mamy zadania nie do zastąpienia. Liczą na nas również ci, których nie widzimy w naszych świątyniach, ale przecież i oni często noszą w sobie pragnienie życia pełnego i prawdziwego. Czy stać nas na to, aby tak jak Ananiasz powiedzieć do każdego z nich: „bracie”, „siostro”? Podejmijmy na nowo naszą codzienną kapłańską posługę z przekonaniem, że jesteśmy narzędziami w ręku Zbawiciela świata, który chce każdego z nas spotkać osobiście, uleczyć ze ślepoty i posłać do wszystkich naszych braci i sióstr, aby i oni „przejrzeli i zostali napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 9, 17).

Polecamy Was opiece Maryi – Matki Jezusa i Matki Kapłanów. A na trud i radość tej posługi błogosławimy Wam z całego serca, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Odnowienie przyrzeczeń kapłańskich

Po homilii odbywa się odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. Biskup:

Drodzy bracia kapłani, gdy przyjmowaliście święcenia kapłańskie, wobec biskupa i całego ludu Bożego wyraziliście gotowość przyjęcia święceń kapłańskich i wszystkich obowiązków, które z kapłaństwem są związane. W rocznicę dnia, w którym Chrystus dał udział w swoim kapłaństwie Apostołom i nam, pytam każdego z was: Czy chcesz odnowić przyrzeczenia złożone w dniu święceń wobec biskupa i świętego ludu Bożego?

Wszyscy kapłani odpowiadają:
Chcę!

B. Czy chcesz pobożnie i z wiarą odprawiać misteria Chrystusa na chwałę Boga i dla uświęcenia ludu chrześcijańskiego zgodnie z tradycją Kościoła?
WK. Chcę!

B. Czy chcesz pilnie i mądrze spełniać posługę słowa, głosząc Ewangelię i wykładając prawdy katolickiej wiary?
WK. Chcę!

B. Czy chcesz naśladować przykład Chrystusa, Dobrego Pasterza, i nie szukając własnej korzyści troszczyć się o zbawienie ludzi?
WK. Chcę!

B. Czy chcesz coraz ściślej jednoczyć się z Chrystusem, Najwyższym Kapłanem, i razem z Nim samego siebie poświęcić Bogu za zbawienie ludzi?
WK. Chcę, z Bożą pomocą!

Następnie biskup zwraca się do zebranego ludu i mówi dalej:
Zwracam się do wszystkich tutaj obecnych i proszę was, módlcie się za waszych kapłanów. Niech Bóg hojnie udziela im swoich darów, aby jako wierni słudzy Chrystusa, Najwyższego Kapłana, prowadzili was do Niego, bo On jest źródłem zbawienia. Wołajmy do Niego: Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Wszyscy powtarzają:
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Biskup:
Módlcie się także za mnie, abym wiernie wypełniał urząd apostolski, który został mnie niegodnemu powierzony i wśród was był żywym wizerunkiem Chrystusa-Kapłana, Dobrego Pasterza, Nauczyciela i Sługi wszystkich. Wołajmy do Niego: Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Wszyscy powtarzają:
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Biskup kończy modlitwą:
Niech Pan nas zachowa w swojej miłości i niech doprowadzi pasterzy i lud im powierzony do życia wiecznego.

Wszyscy odpowiadają:
Amen.





2 IV 2012 r.
Pracowicie...

Od samego rana, papiery i ważne dokumenty. Szybkie zaopatrzenie seminarium na najbliższe dni. A potem: pakowanie, dokumenty i okno do świata pod pachę. TLK i wylądowałem o 18.00 w Warszawie. Sporo zaległości w kurialnej pracy :-) I tak będzie intensywnie do środy. Potem? Czas pokaże.

Wielkie dzięki za towarzyszenie w czasie mojego przepowiadania w tegorocznym Wielkim Poście (sił wystarczyło na 5 serii). Resztę niech dopełni Boży Duch w sercach tych, co słuchali.

Dziękuję za dar serca na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów i na naszą misyjną posługę na wschodzie.





1 IV 2012 r.
Zegnie się każde kolano.

Wchodzimy w szczególny czas łaski. Postawa każdego z nas - zgięte kolana...

Przesłanie i słowo na drogę, przyjdź na Gorzkie Żale o 15.00. (św. Prokop - Jadowniki)

Kromka Słowa Bożego:



Powrót do "blogowisko"